פינוי בינוי גילה ירושלים

פינוי בינוי גילה ירושליםפינוי בינוי הוא תהליך משמעותי מאוד המשמש להתחדשות עירונית בערים ברחבי הארץ. הדיירים יכולים ליהנות מבית חדש, משופץ ומרווח, זאת מבלי לעזוב את אזור המגורים המוכר והאהוב שלהם. כיום ישנן קבוצות המשמשות כחברת התחדשות עירונית, בירושלים למשל ישנה את התב"ע קפיטל, והן אלו שמנהלות את המכרזים מול הגורמים הרלוונטיים לכך עבור הדיירים. 

פינוי בינוי גילה ירושלים נערך לאור מצוקת הדיור שבעיר. המחסור בבתים נובע מכך שהקרקעות הזמינות לבניה הולכות ומצטמצמות, ולאנשים אין איפה להתגורר. הפתרון שהסתמן לשם כך הוא כאמור פינוי בינוי. 

 

פינוי בינוי גילה ירושלים – תחום המחר בנדל"ן

כפי שכבר אמרנו, היעדר זמינותן של קרקעות לבניה בעיר, שם על השולחן את האפשרות של פינוי בינוי גילה ירושלים. אותם בניינים ישנים, בעלי קירות מתקלפים ותשתיות לא ראויות, מתחלפים עתה בבנייני מגורים חדשים ומתקדמים. ההחלפה חלה על כל היבט במערך הבניה, החל מתשתיות הביוב, דרך מים וחשמל ועד ליסוד מבנה חדש שעמיד בפני רעידות אדמה. כמו כן, הבית עצמו הופך יותר גדול ומרווח, המטבח וחדרי השינה מעוצבים מחדש, ישנם שדרוגים כמו מרפסת שמש, מעלית, לובי, גינה וכו'. כל אלו משביחים את ערכו של הנכס, מה שמשרת את הדיירים גם לעתיד במידה וירצו למכור אותו.

 

שלבים בפינוי בינוי

1. שלב המשא ומתן – תחילה עולה הצעה ראשונה בפני נציגות מטעם הדיירים, ואז ממנים וועד פועל ועו"ד במימונו של היזם. לאחר מכן קובעים מפרט טכני מוקפד ומפורט, ומעבירים אותו לאישור תוכניות. החוזה שעתיד להיחתם נשלח תחילה כטיוטה לדיירים לצורך אישור, ולאחר שמתגבשת הסכמה הדיירים חותמים עליו. 

2. שלב התכנון – בשלב מתקדם זה מכריזים על המתחם כפינוי בינוי גילה ירושלים מול משרד השיכון. לאחר מכן מגבשים תכנון יחד עם הדיירים, מכינים תוכניות שהכרחיות לתהליך הבנייה כמו תנועה, קונסטרוקציה וכו', מקבלים אישור תב"ע ואז מגישים בקשה להיתר.

3. שלב הביצוע – כשמתחילים לעבוד על הפינוי בינוי, מפנים את הדיירים לדירה זמנית, תוך הובלת המטענים האישיים במימון החברה. בינתיים במתחם הורסים את הדירות, מייסדים שלד חדש ומתחילים בעבודות תשתית ופנים. לאחר תום העבודות, כשנתיים מהשלב הראשון, ישנו אכלוס.