מתחמי פינוי בינוי מאושרים ירושלים

מתחמי פינוי בינוי מאושרים ירושליםתחום הבינוי וההתחדשות הראשונית העירונית עולה מעל לכל שיעור. יש הרבה מתחמי פינוי בינוי מאושרים ירושלים, ולפי הנתונים של הרשות הממשלתית להתחדשות עירונית, ירושלים היא אחת מהערים המובילות בקידום פרויקטים להתחדשות עירונית. ישנם למעלה מ – 80 פרויקטים המקדמים התחדשות עירונית, בהם צפויים להציע עוד כ – 30,000 יחידות דיור. המשמעות היא שהאוכלוסייה תכפיל או אף תשלש את עצמה באותה אזורים, וכל זה הודות למתחמי פינוי בינוי מאושרים ירושלים. החברות שמובילות את הפרויקטים הללו, כמו תב"ע קפיטל, הן חלק בלתי נפרד מההצלחה המסחררת. 

 

מתחמי פינוי בינוי מאושרים ירושלים – נותנים למספרים לדבר

כפי שכבר ציינו בהקדמה, ירושלים מובילה בתחום חידוש הפרויקטים ההתיישבותיים בארץ. היא קטפה את המקום הראשון בשנת 2020, כאשר כללה שבעה עשר מתחמים שמונים 4,515 יחידות דיור. במתן היתרי בניה לפרויקטים של תמ"א 38, היא מדורגת במקום השלישי, כאשר בשנת 2020 ניתנו 46 היתרי בניה. כמו כן, היא מדורגת במקום הראשון באישור תוכניות במסלולי הרשויות לשנת 2020. 

 

מעמד העיר ביחס לתוכניות פינוי בינוי

הדו"ח השנתי מבשר שירושלים קצרה בהרבה מובנים וקריטריונים את המקום הראשון. בעיר פעלו עשרות מתחמים חדשים, רבים מהם במסלול יזמי שהניב עשרות אלפי יחידות דיור חדשות בעיר. מתחמי פינוי בינוי מאושרים ירושלים הם החותמת הסופית לכך שאפשר להמשיך וליישב את העיר, גם כאשר סובלים ממחסור בקרקעות זמינות שאפשר לבנות בהן. 

 

מתחמי פינוי בינוי גם בשכונות חרדיות

מתחמי הפינוי בינוי המדוברים פועלים בין היתר גם בשכונות החרדיות בעיר. כך למשל, פרויקטים של התחדשות עירונית מקודמים בשכונות כמו סנהדריה ונווה יעקב. יתרה מכך, ישנם גם מיזמי התחדשות עירוניים במזרח העיר, בשכונות כמו שועפאט ובית חנינא, אשר שוכנות בסמוך לרכבת הקלה. הפרויקטים נערכים בזהירות רבה, תוך גילוי הקשבה לצרכים של האוכלוסייה באזור ומתן מענה הולם לכך. התחדשות עירונית נוספת נרשמה גם בשכונות אחרות ברחבי העיר, ביניהן ארמון הנציב, גילה והגבעה הצרפתית. למעשה ניתן לומר כי העיר, על כל סוגי תושביה, עוברת רפורמה משמעותית בבנייה שנועדה להיטיב עם התושבים לטווח הרחוק.