יזמים פינוי בינוי

יזמים פינוי בינוידיירים אשר בשכונותיהם מתבצעת תוכנית פינוי בינוי, יידרשו לבחור קבלן מבצע, עורך דין מייצג ובאופן כללי להבין ולהעמיק בנושא זה. למרות הפרויקט המורכב העומד לפיתחם, יכולים הדיירים להחשיב עצמם בתור יזמים פינוי בינוי ובכך לקחת על עצמם את הבחירות, ההחלטות והדרישות המחייבות.  

 

השלבים השונים בפרויקטי פינוי בינוי

בשלב הראשון הדיירים צריכים להיפגש ולהחליט על נציג מטעמם אשר יוכל להוביל את התהליך. כמו כן הם יידרשו לבחור עורך דין שייצג אותם אל מול יזמים פינוי בינוי, לאחר בחירת החברה אשר תבצע את הפרויקט. גם אם בחרו בעצמם להיות היזמים, הם יידרשו לשלב זה, מכיוון שפרויקט זה יכול להיות מורכב מאד הן מבחינה משפטית והן מבחינת הביצוע הנדרש, ולכן עליהם להבין את ההליך כולו ולהיות מוכנים לקחת בו חלק פעיל. 

בשלב השני הם יידרשו לכל מידע תכנוני ואחר הנדרש מהעירייה או מהרשויות השונות, כדי שיוכלו להוציא את הפרויקט כולו לביצוע. 

 

בחירת יזמים פינוי בינוי או חברה שתפעל למען ביצוע הפרויקט

בשלבים הבאים יידרשו הדיירים לחתום חוזה אל מול חברה מתכננת ומממנת, אשר תהיה מקצועית מספיק כדי לקחת את הפרויקט על עצמה. יזמים פינוי בינוי  מחויבים כעת על פי חוק לשקיפות מלאה מול הדיירים, בכל הנוגע להסברים מפורטים שהם נדרשים לתת לדיירים. כמו כן אסור להם להפעיל לחץ על מי מהדיירים אשר לא יהיה מוכן לחתום או להפעיל סנקציות אחרות. עובדה זו מחזירה לדיירים את השליטה בבחירה, כך שהם יכולים לדעת מראש על ניסיונם של יזמים פינוי בינוי והיכרותם עם התחום בכלל. 

תב"ע קפיטל הינה חברה המתמחה בהתחדשות עירונית ותמ"א, באופן ייחודי ומקצועי. אנו מאמינים כי אפשר וצריך לתכנן באופן משותף את פרויקט פינוי בינוי יחד עם הדיירים ולסלול איתם את הדרך הנכונה להם באופן ספציפי. אנו יודעים ומודעים לכך שפרויקטים אלה הינם מורכבים ומסובכים בתחילה להבנה ולפעולה, אולם הם בוודאי שווים את ההשקעה בהם. לדיירים מתקבלת לבסוף אותה דירה שהם חלמו עליה כל חייהם, בין אם מעוניינים להמשיך לגור בה ובין אם יהיה מעוניינים לממש את ערכה המשופר.